Göz Altı Morluklarından Nasıl Kurtulabılırız?

Gözümüzün altında biraz gölgeye sahip olmak dünyanın sonu değil fakat gün içinde yorgun, hatta “hasta” görünmek sinir bozucu olabiliyor. Özellikle de ışıltılı ve sağlıklı görünmeyi bu kadar çok isterken. Maalesef göz altı morluklarının kesin bir tedavisi yok -tabii sizinkiler uykusuzluktan kaynaklanmıyorsa-. Neyse ki göz altı morluklarımızı en az indirmeye ve saklamaya yardımcı olacak etkili ürünler var. Kullanması kolay, etkileri hızlı. Bir diğer deyişle, “hoşçakal” göz altı morlukları!

1- Retinol

 

Göz çevrenize uygulamak 10 saniyeden kısa sürüyor fakat kremin etkileri en az 1 aylık kullanımla ortaya çıkmaya başlıyor. Üzgünüz! Fakat retinol göz çevrenize uygulayabileceğiniz en yararlı içeriklerinden biri, çünkü retinol cildinizdeki kolajen üretimini artırıp göz çevrenizin daha gergin ve sağlıklı durmasını sağlayacak. Ve evet, bu göz altı morluklarının görünümünü azalatacak.

2- Kapatıcı

Kremsi ve güzel dağıtılabilen bir concealer’ın gücünü asla küçümsemeyin. İyi bir kapatıcı, morluklarınızı saklayıp gözlerinizin daha aydınlık ve uyanık durmasını sağlayacaktır.

3- Renk Eşitleme

Renk eşitleme ile ilgili bilmeniz gerekenler; turuncu ve kırmızı morluğu, yeşil ise kızarıklığı eşitler. Cildiniz çok açık tondaysa şeftali tonlarında, orta tonlardaysa daha turuncu tonlarda bir eşitleme rengi kullanmanızı tavsiye ederiz. Kapatıcı ve fondöteninizin altına uygulayıp dağıtırsanız göz altınızın rengi eşitlenecektir.

marieclaire.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir